Kategorie: Wszystkie | Biuro | Grafika | Internet | Linux
RSS
wtorek, 26 stycznia 2010
Prototyp nowego interfejsu OpenOffice.org - Rainessance.

Nowy interfejs OpenOffice - wzorowany na Officowej wstążce. Projekt nazywa się Renesaicance. Jeśli chcesz się nim pobawić, upewnij się, że masz Javę 6 oraz kliknij tu. Mi się to nawet podoba, najlepiej wypada pływający pasek narzędziowy.

A oto i Firefox 3.6!

Wyszedł najnowszy Firefox 3.6 - stabilna wersja. Niestety nie wszystkie dodatki są z nim kompatybilne. Mozilla wydała także stabilną wersję Thunderbirda - 3.0. Ciekawe, kiedy wyjdzie nowy interfejs Firefoksa (to będzie wersja 3.7). Ma być m. in. przycisk Combo do obsługi poleceń Przejdź, Zatrzymaj i Odśwież.

czwartek, 07 stycznia 2010
Inkscape - jeśli nie stać Cię na Corela...

Inkscape to darmowy edytor grafiki wektorowej, podobny do Corela. Brakuje mu tylko kilku gotowców (chociaż można pobrać). Inkscape pozwala na zabawę krzywymi, rysowanie brył 3D, zabawę z tekstem, rozmywanie obiektów czy zabawy z przezroczystością.

17:18, osrulez
Link Dodaj komentarz »
Oficjalna kontynuacja projektu Nvu

Rozwijania projektu Nvu zaprzestano w 2005 r. Tymczasem jest (był) to bardzo dobry edytor graficzny WYSIWYG. Jego zaletą jest również bezbłędna edycja stron (X)HTML-a.

Oficjalną kontynuacją programu Nvu jest KompoZer - nie różni się od niego intefejsem, ani większością funkcji.

sobota, 19 grudnia 2009
Darmowy arkusz kalkulacyjny Gnumeric
Darmowy arkusz kalkulacyjny Gnumeric - znakomita alternatywa dla kosztownego Excela.
Mamy Thunderbirda 3 RC!

Thunderbird 3 Release Candidate został wydany. Przed tą wersją Mozilla wydała cztery bety Thunderbirda. Nie tylko teraz prace Mozilli przeciągają się... Thunderbird to znakomita alternatywa dla projektów takich jak Outlook na przykład.

Firefox 3.6 Beta 5

Pojawiła się kolejna beta przeglądarki Firefox (3.6 Beta 5). W stosunku do poprzedniej wersji usunięto ponad 100 błędów, w tym błąd występujący w trybie prywatnym - po skopiowaniu tekstu do windowsowego schowka zawieszeniu ulegał systemowy Eksplorator. Teraz każda wtyczka Firefoksa jest osobnym procesem systemowym.

GIMP zniknie z Ubuntu?

Ustalono, że darmowy edytor graficzny GIMP nie będzie częścią dystrybucji Linuksa - Ubuntu od wersji 10.04. Jest to tłumaczone rozległym interfejsem GIMP-a i tym, że jest to bardzo zaawansowany program, a Ubuntu jest kierowane głównie do początkujących użytkowników. GIMP-a zastąpiono prostym edytorem graficznym F-Spot.

Open Office królem wśród oprogramowania open source!

Darmowy a funkcjonalny

Program jest darmowy, a sto razy można powtarzać, że darmowe nie musi być takie złe. Pakiet jest znakomitą alternetywą dla kosztownegi OpenOffice i jest dostępny dla wiekszej ilości systemów operacyjnych, dzięki czemu dokumenty stworzone za pomocą tego pakietu w Windowsie można swobodnie otwierać i modyfikować w systemie Linux.

Zawartość pakietu

Pakiet OpenOffice zawiera procesor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program bazodanowy i do tworzenia prezentacji multimedianych oraz edytor formuł i rysunków wektorowych. Jedyne, co może rozczarować, to brak programu pocztowego.